«Սպայկա» ընկերությունը 10 տարիների ընթացքում 300 մլն դոլար է ներդրել Հայաստանի տնտեսությունում։ Այդ տարիներին նրա գլխավոր գործընկերն Ամերիաբանկն էր։ Այդ մասին հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
«Դա այն բանկն է, որն ամենասկզբից հավատաց մեր ծրագրերին։ Մենք ստացել էինք նախագծային ֆինանսավորում, որն արտառոց է Հայաստանի համար, և դրա շնորհիվ ընկերությունը սկզբնական փուլում կարողացավ ապահովել արագ աճ։ Այսօրվա դրությամբմենք շարունակում ենք սերտորեն աշխատել Ամերիաբանկի հետ»,– ասաց «Սպայկա» ընկերության փոխտնօրեն Կարեն Բաղդասարյանը։
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: 2018թ. տարեկան արդյունքնրով Ամերիաբանկը ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարն է հիմնական ֆինանսական ցուցանիշներով (ակտիվներ, պարտավորություններ, վարկային պորտֆել, զուտ շահույթ, կապիտալ): Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am:
«Սպայկա» հայկական առաջադար բեռնափոխադրող ընկերությունը հիմնադրվել է 2001 թվականին, զբաղվում է Ռուսաստան, ԱՊՀ երկրներ և Եվրոպա մրգերի և բանջարեղենի արտահանմամբ 2007 թվականից։ Ընկերության գործունեության հիմնական ոլորտներից է փաթեթների, այդ թվում` փրփրացված պոլիստիրոլից արկղերի և պալետների արտադրությունը։

Spayka Company has invested USD 300 million in Armenia’s economy for the ten years of cooperation with Ameriabank, the bank’s press office reports.
“This is the bank which believed in our programs from the very beginning,” Karen Baghdasaryan, deputy director of Spayka, is quoted in the press release. “We have received project financing, which is not usual in Armenia, and thanks to that, the company has managed to ensure a fast growth at the initial stage. Now we keep working intensively with Ameriabank.”
Ameriabank, a universal bank that provides the full package of corporate, investment and retail banking services, is one of the biggest and stable financial organizations in Armenia. It is the flagship bank in Armenia for all key indicators (assets, liabilities, loan portfolio, net profit and capital).
Spayka, Armenia’s flagship freight company established in 2001, exports and sells fruits and vegetables in Russia, CIS countries and Europe. The company is also engaged in production of packs and other activities.