«Սպայկա» ընկերությունը 10 տարիների ընթացքում 300 մլն դոլար է ներդրել Հայաստանի տնտեսությունում։ Այդ տարիներին նրա գլխավոր գործընկերն Ամերիաբանկն էր։ Այդ մասին հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
«Դա այն բանկն է, որն ամենասկզբից հավատաց մեր ծրագրերին։ Մենք ստացել էինք նախագծային ֆինանսավորում, որն արտառոց է Հայաստանի համար, և դրա շնորհիվ ընկերությունը սկզբնական փուլում կարողացավ ապահովել արագ աճ։ Այսօրվա դրությամբմենք շարունակում ենք սերտորեն աշխատել Ամերիաբանկի հետ»,– ասաց «Սպայկա» ընկերության փոխտնօրեն Կարեն Բաղդասարյանը։
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: 2018թ. տարեկան արդյունքնրով Ամերիաբանկը ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարն է հիմնական ֆինանսական ցուցանիշներով (ակտիվներ, պարտավորություններ, վարկային պորտֆել, զուտ շահույթ, կապիտալ): Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am:
«Սպայկա» հայկական առաջադար բեռնափոխադրող ընկերությունը հիմնադրվել է 2001 թվականին, զբաղվում է Ռուսաստան, ԱՊՀ երկրներ և Եվրոպա մրգերի և բանջարեղենի արտահանմամբ 2007 թվականից։ Ընկերության գործունեության հիմնական ոլորտներից է փաթեթների, այդ թվում` փրփրացված պոլիստիրոլից արկղերի և պալետների արտադրությունը։

Kомпания "Спайка" инвестировала в течение 10 лет в экономику Армении $300 млн. Главным финансовым партнером компании в эти годы являлся Америабанк. Об этом сообщает пресс-служба банка.
"Это тот банк, который с самого начала поверил в наши программы. Мы получили проектное финансирование, которое является необычным для Армении и благодаря этому компания смогла обеспечить быстрый рост на начальном этапе. На данный момент мы продолжаем интенсивно работать с Америабанком",- сказал замдиректор компании "Спайка" Карен Багдасарян.
Америабанк – динамично развивающийся банк в Армении, один из крупнейших и наиболее стабильных финансовых институтов страны. Сегодня Америабанк – универсальный банк, предоставляющий полный пакет корпоративных, инвестиционных и розничных банковских услуг. По итогам 2018 года Америабанк является лидером банковского сектора Армении по основным показателям (активы, обязательства, кредитный портфель, чистая прибыль и капитал).
Армянская ведущая грузоперевозочная компания "Спайка", основанная в 2001 году, занимается экспортом и продажей фруктов и овощей в Россию, страны СНГ и Европу с 2007 года. Одной из основных сфер деятельности компании также является производство упаковок, в том числе, ящиков и паллетов из вспененного полистирола.