ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդլայնում է համագործակցությունը «Սպայկա» ՍՊԸ–ի հետ, որը առաջատար դիրք է զբաղեցնում ՀՀ միջազգային ավտոփոխադրումների շուկայում, հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
Բանկի և ընկերության համագործակցությունը սկսվել է 2012թ.–ին, իսկ 2013թ.–ի մարտին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը կատարել է միջազգային ֆակտորինգի առաջին գործարքը ՎՏԲ Ֆակտորինգի (ՎՏԲ խումբ) հետ համատեղ, որի շրջանակում ընկերության համար բացվել է 7 մլն ԱՄՆ դոլարի վարկային սահմանաչափ:
Որպես արգասաբեր ու շարունակական համագործակցության խորհրդանիշ ընկերության 114 բեռնատար ավտոմեքենաների կողմային պատերին առկա է բանկի տարբերանշանը և «Ֆինանսական գործընկեր` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» գրվածքը:
«Սպայկա» միջազգային փոխադրումների ընկերությունն իրականացնում է բեռնափոխադրումներ Հայաստանից Ռուսաստան, ԱՊՀ երկրներ ու Եվրոպա, զբաղվում է փրփրած պոլիստիրոլից պրոդուկտների արտադրանքով ու փաթեթավորման նյութերի արտադրմամբ, թարմ մրգերի ու բանջարեղենի արտահանմամբ, պահածոների արտադրանքով ու բաշխմամբ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսևը նշում է. «Միջազգային շուկայում ՎՏԲ խմբի բարձր վարկանիշն ու խմբի ներսում հաջող համագործակցությունը նպաստում է արտահանմամբ զբաղվող հաճախորդներին համար լավագույն պայմաններ ապահովելուն, ինչն էլ իր հերթին հնարավորություն է տալիս ավելացնելու Հայաստանի և այլ երկրների միջև ապրանքաշրջանառությունը: ՎՏԲ տարբերանշանի առկայությունը «Սպայկա» ընկերության բեռնատար ավտոմեքենաների վրա ընդգծում է հաճախորդի հետ ունեցած գործընկերային հարաբերությունները և ծառայում է մեր բանկի` որպես ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի վստահելի մասնակցի իմիջի ամրապնդմանը»։
«Մեր ընկերությունն արդեն մի քանի տարի է օգտվում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ծառայություններից: Այս ընթացքում մենք համոզվել ենք, որ բանկը վստահելի գործընկեր է, որը ձգտում է երկարաժամկետ ու սերտ հարաբերություններ ունենալ իր հաճախորդների հետ: Մենք ամրապնդելու և զարգացնելու ենք մեր համագործակցությունը, որը հիմնված է պրոֆեսիոնալիզմի և համագործակցության բարձր մակարդակի վրա»,– նշում է «Սպայկա» ՍՊԸ գլխավոր տնօրեն Դավիթ Ղազարյանը:

Банк ВТБ (Армения) расширяет сотрудничество с компанией «Спайка»
Банк ВТБ (Армения) расширяет сотрудничество с ООО «Спайка», которая занимает лидирующие позиции на рынке международных автоперевозок Армении, сообщает пресс-служба банка.
Сотрудничество банка и компании началось в 2012 году, а в марте 2013 года Банк ВТБ (Армения) осуществил первую сделку по международному факторингу с участием ВТБ Факторинга (группа ВТБ), в рамках которого на компанию утверждён лимит на сумму $7 млн.
Как знак плодотворного и продолжительного сотрудничества на всех боковых панелях 114 грузовых автомобилeй компании присутствует логотип Банка и надпись «Финансовый партнёр - Банк ВТБ (Армения)».
Международная перевозочная компания «Спайка» осуществляет грузоперевозки из Армении в Россию, страны СНГ и Европы, осуществляет производство продукции и упаковочных материалов из вспененного полистирола, экспорт свежих фруктов и овощей, производство и дистрибуция консервированной продукции.
«Высокий рейтинг группы ВТБ на международных рынках и успешное взаимодействие внутри группы, способствует предоставлению клиентам–экспортёрам наилучших условий, что даёт возможность увеличить товарооборот между Арменией и другими странами»,- сказал генеральный директор-председатель директората Банка ВТБ (Армения) Юрий Гусев.
При этом он отметил, что присутствие логотипа ВТБ на грузовых автомобилях компании «Спайка» подчёркивает партнёрские отношения клиентом и служит подкреплению имиджа нашего Банка как надёжного участника международной финансовой группы ВТБ.
«Наша компания уже несколько лет пользуется услугами Банка ВТБ (Армения). За это время мы убедились, что это надёжный партнёр, стремящийся к долгосрочным и тесным взаимоотношениям со своими клиентами. Мы будем укреплять и развивать наше сотрудничество, основанное на профессионализме и высоком уровне взаимодействия», сказал генеральный директор ООО «Спайка» Давид Казарян.